Що пити і в якій кількості під час тренувань, пробіжок чи їзди на велосипеді.
Під час тренувань організм втрачає не лише рідину, а й вітаміни, мінерали, електроліти, що призводить до підвищення кислотності (ацидозу) і загальної інтоксикації. Ба більше, недостача калію та натрію в організмі негативно впливає на роботу м’язів, у тому числі і міокарду, а недостача кальцію при зневодненні викликає спазми та судороги.
Основна причина, з якої потрібно вживати достатньо рідини під час фізичних навантажень – це порушення обмінних процесів, що спричиняють згущення крові, збільшення навантаження на серце.
Ми відібрали 5 найкращих рецептів поживних напоїв(ізотоніків), які нескладно приготувати самостійно, та які підійдуть кожному, хто займається фізичною активністю, будь то тренування у тренажерному залі, біг чи їзда на велосипеді.
Вам залишається обрати саме той, який смакуватиме)
Найпростіший рецепт (базовий ізотонік)
300 мл фруктового соку (яблучний, апельсиновий – найкраще свіжоприготований)
200 мл негазованої води
Щіпка солі
Приготування: ретельно перемішати всі складові і насолоджуватись напоєм.
Цитрусовий напій
70 мл соку лимона
70 мл соку лайма
70 мл соку апельсина
1 чайна ложка солі
1 літр води
Приготування: з’єднати усі інгредієнти та перелити у флягу.(посилання)
Напій від дописувачів нашої сторінки Велодім у мережі фейсбук
500 мл зеленого чаю
50-70 мл лимона
1 ложка меду
¼ чайної ложки солі
Приготування: заварити зелений чай та дати охолонути. Змішати усі складові до повного розчинення солі.
Імбирний
20 грамів потертого на тертці кореню імбиру
1 столова ложка меду
50-70 мл соку лимона
1,5 літра води
Приготування: імбир натерти на дрібній тертці, залити гарячою кип’яченою водою, дати охолонути, додати інші складники та перемішати.
Ягідний
150 грамів ягід журавлини
80 грамів цукру
1 чайна ложка солі
600 мл води
Приготування: свіжі або заморожені ягоди розтовкти у каструльці, відтиснути сік, а ягідний жмих залити водою та проварити. Після охолодження відцідити, додати свіжий сік та інші інгредієнти.
Основні складові, що входять до приготування ізотонічних напоїв – мають своє призначення.
Вода – база усіх напоїв.
Сіль – іони натрію сприяють затримці рідини в організмі.
Цукор – (глюкоза), джерело енергії, що регулює усі обмінні процеси в організмі.
Мед – альтернатива цукру, як підсолоджувач, а також джерело кальцію, натрію, магнію, заліза, сірки та ряду важливих мікроелементів та вітамінів групи В, Е, К.
Тренери не рекомендують вживати газовану воду з тієї причини, що бульбашки повітря, потрапляючи у шлунок, викликають відчуття насиченості, в той самий час, коли ви не отримали достатньої кількості рідини. Це саме стосується і солодких газованих напоїв.
І кілька порад про те, з чого пити приготований ізотонік та як його транспортувати.
Особливу увагу потрібно звернути на склад матеріалу, з якого виготовлено флягу. Якщо у складі зазначено бісфенол (BPA), в жодному разі не використовуйте флягу.
Вчені канадського науково-дослідного інституту здоров’я опублікували результати досліджень, що підтверджують шкідливий вплив бісфенолу на організм жінок, який має властивість накопичуватись у організмі. За результатами досліджень науковців Саудівської Аравії – бісфенол має негативний вплив на печінку, а також може спровокувати генетичні порушення ДНК.
Шукайте фляги та пластиковий посуд зі значком «BPA-free».
Одні з таких Фляги ONRIDE та KLS
Для велосипедистів рекомендуємо подбати про фляготримач.
- Напоясна сумка або рюкзак
Якщо ви займаєтесь бігом або туристичною ходьбою вам у нагоді стане поясна сумка Roswheel з відділеннями для фляг чи пляшок. Окрім наявності кишень для фляг, вентильована спинка забезпечить комфортне її використання, а водовідштовхуюча матерія забезпечить тривалий термін використання. А для туристичних походів, активних прогулянок або покатеньок на велосипеді можна підібрати невеликий рюкзак KLS
Бажаємо вам гарних прогулянок, легких пробіжок, активних тренувань та незабутніх покатеньок!!!
Коментарі